Toshkentdagi yetakchi korxona va tashkilotlarda stajirovka o‘tash orqali o‘z imkoniyatlaringizni oshirishni xohlaysizmi?
“Young Professional Internships Program” dasturi o‘zbekistonlik talabalarga Toshkentdagi mahalliy va xalqaro kompaniyalarda yozgi amaliyot o‘tash orqali o‘z kasbiy mahoratini oshirish imkoniyatini beradi! Ishtirokchilar kasbiy rivojlanish, tengdoshlari va sanoat rahbarlari bilan aloqa o‘rnatish bilan shug‘ullanadilar va biznes va STEM sohalarida taniqli mutaxassislardan maslahat oladilar. Amaliyot to‘liq AQShning Toshkentdagi elchixonasi tomonidan moliyalashtiriladi va O‘zbekistonning barcha hududlaridan talabalarni qabul qiladi.
Shu munosabat bilan Jizzax davlat pedagogika universitetida mazkur dastur bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasida Xalqaro ta’lim bo‘yicha Amerika kengashlarining filiali xodimi Azizaxon Nuriddinova ishtirokida trening tashkil etildi. Unda mazkur dasturdan ko‘zlangan maqsad va vazifalar, dasturda ishtirok etish hamda ariza yuborish tartibi yuzasidan zarur tavsiyalar berildi.
Ma’lumot o‘rnida, 2025-yilgi YPIP dasturida qatnashish uchun anketalar joriy yilning 4-oktyabrdan 8-dekabrgacha ochiq bo‘ladi. http://ais.americancouncils.org/ypip

Хотите расширить свои возможности, пройдя стажировку на ведущих предприятиях и организациях Ташкента?
Программа “Young Professional Internships Program” дает узбекским студентам возможность улучшить свои профессиональные навыки посредством летних стажировок в местных и международных компаниях в Ташкенте! Участники будут заниматься профессиональным развитием, общаться с коллегами и лидерами отрасли, а также получать наставничество от известных экспертов в области бизнеса и STEM. Стажировка полностью финансируется Посольством США в Ташкенте и принимает студентов со всех регионов Узбекистана.
В связи с этим в Джизакском государственном педагогическом университете было организовано обучение по данной программе при участии Азизахон Нуриддиновой, сотрудника филиала Американского совета по международному образованию в Республике Узбекистан. В нем были даны необходимые рекомендации относительно целей и задач данной программы, участия в программе и порядка подачи заявки.
Для информации, прием заявок на участие в программе YPIP 2025 будет открыт с 4 октября по 8 декабря текущего года. http://ais.americancouncils.org/ypip