Toshkentdagi yetakchi korxona va tashkilotlarda stajirovka o‘tash orqali o‘z imkoniyatlaringizni oshirishni xohlaysizmi?
“Young Professional Internships Program” dasturi o‘zbekistonlik talabalarga Toshkentdagi mahalliy va xalqaro kompaniyalarda yozgi amaliyot o‘tash orqali o‘z kasbiy mahoratini oshirish imkoniyatini beradi! Ishtirokchilar kasbiy rivojlanish, tengdoshlari va sanoat rahbarlari bilan aloqa o‘rnatish bilan shug‘ullanadilar va biznes va STEM sohalarida taniqli mutaxassislardan maslahat oladilar. Amaliyot to‘liq AQShning Toshkentdagi elchixonasi tomonidan moliyalashtiriladi va O‘zbekistonning barcha hududlaridan talabalarni qabul qiladi.
Shu munosabat bilan Jizzax davlat pedagogika universitetida mazkur dastur bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasida Xalqaro ta’lim bo‘yicha Amerika kengashlarining filiali xodimi Azizaxon Nuriddinova ishtirokida trening tashkil etildi. Unda mazkur dasturdan ko‘zlangan maqsad va vazifalar, dasturda ishtirok etish hamda ariza yuborish tartibi yuzasidan zarur tavsiyalar berildi.
Ma’lumot o‘rnida, 2025-yilgi YPIP dasturida qatnashish uchun anketalar joriy yilning 4-oktyabrdan 8-dekabrgacha ochiq bo‘ladi. http://ais.americancouncils.org/ypip

Do you want to increase your opportunities by doing an internship at the leading enterprises and organizations in Tashkent?
The Young Professional Internships Program gives Uzbek students the opportunity to improve their professional skills through summer internships at local and international companies in Tashkent! Participants will engage in professional development, network with peers and industry leaders, and receive mentorship from renowned experts in business and STEM fields. The internship is fully funded by the US Embassy in Tashkent and accepts students from all regions of Uzbekistan.
In this regard, a training on this program was organized at Jizzakh State Pedagogical University with the participation of Azizakhan Nuriddinova, a branch employee of the American Council on International Education in the Republic of Uzbekistan. In it, necessary recommendations were given regarding the goals and objectives of this program, participation in the program, and the procedure for submitting an application.
For information, applications for participation in the 2025 YPIP program will be open from October 4 to December 8 of this year. http://ais.americancouncils.org/ypip