“TURKIY TILLI YOSHLAR” xalqaro festivalida JDPU talabalari ham ishtirok etishdi.
11-15 iyul kunlari Farg‘ona viloyati, Qo‘qon shahridagi Qo‘qon davlat universitetida “TURKIY TILLI YOSHLAR” xalqaro festivali bo‘lib o‘tdi. Festivalda O‘ZBEKISTON, TURKIYA, OZARBAYJON, QIRG‘IZISTON, QOZOG‘ISTON VA TURKMANISTON davlatlaridan  170 ga yaqin talaba yoshlar ishtirok etdi.
«Turkiy tilli yoshlar» xalqaro festivalda JDPU talaba yoshlari ham faol ishtirok etishdi. Kuni kecha festivalning yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi. O‘ziga xos tarzda bo‘lib o‘tgan marosimda Modalar namoyishi, kuy va qo’shiqlar, sport musobaqalari o‘tkazildi. Faol talabalar tashkilotchilar tomonidan sertifikat hamda esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi

JSPU students also participated in the international festival “TURKISH SPEAKING YOUTH”.
On July 11-15, the international festival “TURKISH SPEAKING YOUTH” was held at the Kokand State University in the city of Kokand, Fergana region. About 170 young students from UZBEKISTAN, TURKEY, AZERBAIJAN, KYRGYZSTAN, KAZAKHSTAN AND TURKMENISTAN participated in the festival.
Young students of JDPU also took an active part in the international festival “Turkish speaking youth”. The closing ceremony of the festival was held yesterday. A fashion show, music and songs, and sports competitions were held at the ceremony held in a unique way. Active students were awarded certificates and souvenirs by the organizers.