Universitet delegatsiyasi Beijing til va madaniyat universitetiga tashrif buyurdi.
Bugun tashrif doirasida Beijing til va madaniyat universitetida BLCU Financial Street Education tashkiloti va Beijing Language University Press vakillari bilan o‘zaro hamkorlik yuzasidan qo‘shma muzokaralar o‘tkazildi.
Universitet delegatsiyasi dastlab Beijing til va madaniyat universitet faoliyati bilan tanishdi, so‘ng BLCU Press tomonidan nashr qilinayotgan o’zbek va rus tillarida tayyorlangan xitoy tili darsliklari bilan yaqindan tanishdi.
O’tkazilgan kelishuvlar natijasida universitetda tashkil etilishi rejalashtirilayotgan xitoy tili markaziga BLCU Financial Street Education tashkiloti xitoy tili o‘qituvchilarini va BLCU Press o’quv mashg’ulotlari uchun zarur bo’lgan xitoy tilini o‘qitish uchun darsliklarni yetkazib berishga kelishildi.
Shuningdek, Beijing til va madaniyat universitetida universitetning filolog o‘qituvchilari uchun kasbiy rivojlanish kurslarini tashkil etish yuzasidan ham kelishuvlarga erishildi.

Делегация университета посетила Пекинский университет языка и культуры.
Сегодня в рамках визита в Пекинском университете языка и культуры были проведены совместные переговоры с представителями организации BLCU Financial Street Education и издательства Beijing Language University Press по вопросам взаимного сотрудничества.
Делегация университета сначала вкратце ознакомилась с Пекинским университетом языка и культуры, а затем более подробно изучила учебники китайского языка на узбекском и русском языках, издаваемые BLCU Press.
В результате проведенных переговоров было достигнуто соглашение о том, что для планируемого центра китайского языка в университете организация BLCU Financial Street Education будет предоставлять преподавателей китайского языка, а BLCU Press — обеспечивать необходимыми учебниками для изучения китайского языка.
Также были достигнуты договоренности об организации курсов профессионального развития для преподавателей-филологов Пекинского университета языка и культуры.