Universitet delegatsiyasi Beijing til va madaniyat universitetiga tashrif buyurdi.
Bugun tashrif doirasida Beijing til va madaniyat universitetida BLCU Financial Street Education tashkiloti va Beijing Language University Press vakillari bilan o‘zaro hamkorlik yuzasidan qo‘shma muzokaralar o‘tkazildi.
Universitet delegatsiyasi dastlab Beijing til va madaniyat universitet faoliyati bilan tanishdi, so‘ng BLCU Press tomonidan nashr qilinayotgan o’zbek va rus tillarida tayyorlangan xitoy tili darsliklari bilan yaqindan tanishdi.
O’tkazilgan kelishuvlar natijasida universitetda tashkil etilishi rejalashtirilayotgan xitoy tili markaziga BLCU Financial Street Education tashkiloti xitoy tili o‘qituvchilarini va BLCU Press o’quv mashg’ulotlari uchun zarur bo’lgan xitoy tilini o‘qitish uchun darsliklarni yetkazib berishga kelishildi.
Shuningdek, Beijing til va madaniyat universitetida universitetning filolog o‘qituvchilari uchun kasbiy rivojlanish kurslarini tashkil etish yuzasidan ham kelishuvlarga erishildi.

The university delegation visited Beijing Language and Culture University.
Today, as part of the visit, joint negotiations regarding mutual cooperation were held with representatives of the BLCU Financial Street Education organization and Beijing Language University Press at Beijing Language and Culture University.
The university delegation first became partially acquainted with Beijing Language and Culture University, then closely examined the Chinese language textbooks prepared in Uzbek and Russian languages published by BLCU Press.
As a result of the agreements reached, it was decided that the BLCU Financial Street Education organization will supply Chinese language teachers and BLCU Press will provide the necessary Chinese language teaching textbooks for the educational activities to the planned Chinese language center to be established at the university.
Furthermore, agreements were also reached on organizing professional development courses for the university’s philology teachers at Beijing Language and Culture University.