Universitet rektori  Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan bir guruh soha vakillarini taqdirladi.
1993-yil 29-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasining Qonuniga binoan “14-yanvar — Vatan himoyachilari kuni” deb e’lon qilindi. Vatanni himoya qilish barcha uchun muqaddas burch hisoblanadi. Yurtimizda Vatan himoyasi kabi ulug‘vor ishga o‘zini bag‘ishlagan harbiylarimiz katta hurmat va e’zoz bilan qadrlanib, har yili “14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni” katta bayram va shodiyona bilan o‘tkaziladi.  Jizzax davlat pedagogika universitetida ana shu kun o‘zgacha nishonlandi. Tadbirga  faxriy xarbiylar taklif etildi.
Tantanali bayram tadbirida so‘zga chiqqan universitet rektori bugungi kunda oliygohda faoliyat yuritayotgan bir guruh soha vakillarining Vatan oldidagi xizmatlari doimo  yuqori baholanishini ta’kidlab, ularning kelgusidagi faoliyatiga ham kuch-quvvat, shijoat tiladi.
Tadbir so‘ngida ishtirokchilarga bayram sovg‘asi topshirildi. Universitet badiiy jamoasining chiqishlari tantanali shodinaga yanada fayz kiritdi desak xato qilmagan bo‘lamiz.

По случаю Дня защитника Отечества ректор университета наградил группу представителей отрасли
29 декабря 1993 года согласно Закону Республики Узбекистан был объявлен «14 января – День защитника Отечества». Защита Родины – священный долг каждого. В нашей стране с большим уважением и почетом относятся к воинам, посвятившим себя великому делу защиты Родины, а «14 января – День защитников Отечества» ежегодно праздник отмечается торжественно и радостно. Этот день по-особому отметили и в Джизакском государственном педагогическом университете. На мероприятие были приглашены воины-ветераны.
Выступая на торжественном мероприятии, ректор университета подчеркнул, что услуги группы представителей отрасли, работающих в университете, всегда высоко ценятся, и пожелал им сил и мужества для дальнейшей деятельности.
В завершение мероприятия участникам были вручены праздничные подарки. Не будет ошибкой сказать, что еще больше радости праздничному торжеству добавили выступления художественного коллектива университета.