Universitet rektori  Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan bir guruh soha vakillarini taqdirladi.
1993-yil 29-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasining Qonuniga binoan “14-yanvar — Vatan himoyachilari kuni” deb e’lon qilindi. Vatanni himoya qilish barcha uchun muqaddas burch hisoblanadi. Yurtimizda Vatan himoyasi kabi ulug‘vor ishga o‘zini bag‘ishlagan harbiylarimiz katta hurmat va e’zoz bilan qadrlanib, har yili “14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni” katta bayram va shodiyona bilan o‘tkaziladi.  Jizzax davlat pedagogika universitetida ana shu kun o‘zgacha nishonlandi. Tadbirga  faxriy xarbiylar taklif etildi.
Tantanali bayram tadbirida so‘zga chiqqan universitet rektori bugungi kunda oliygohda faoliyat yuritayotgan bir guruh soha vakillarining Vatan oldidagi xizmatlari doimo  yuqori baholanishini ta’kidlab, ularning kelgusidagi faoliyatiga ham kuch-quvvat, shijoat tiladi.
Tadbir so‘ngida ishtirokchilarga bayram sovg‘asi topshirildi. Universitet badiiy jamoasining chiqishlari tantanali shodinaga yanada fayz kiritdi desak xato qilmagan bo‘lamiz.

The rector of the university awarded a group of representatives on the occasion of Defender of the Fatherland Day.
On December 29, 1993, according to the Law of the Republic of Uzbekistan, “January 14 – Defender of the Fatherland Day” was declared. Protecting the homeland is a sacred duty for everyone. In our country, our soldiers, who devoted themselves to the great work of protecting the Motherland, are appreciated with great respect and honor, and “January 14 – the Day of Defenders of the Motherland” is celebrated every year with great joy and celebration. This day was celebrated in a special way at Jizzakh State Pedagogical University. Veterans were invited to the event. Speaking at the festive event, the rector of the university emphasized that the services of a group of industry representatives working at the university are always highly appreciated, and wished them strength and courage for their future activities. At the end of the event, the participants were given holiday gifts. It would not be wrong to say that the performances of the university’s artistic team added more joy to the festive celebration.