Universitetda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida seminar-trening o‘tkazildi.
Jizzax, 21 noyabr 2025 – Universitet faollar zalida universitet “Karyera markazi” tashabbusi bilan bitiruvchi bosqich talabalari uchun “Kelajakka qadam” dasturi doirasida seminar-trening bo‘lib o‘tdi.
Tadbir universitet magistratura bosqichi talablaridan besh nafariga ularning tashabbuskorligi, yoshlar orasida faollikni oshirishga qo‘shgan hissalari hamda namunali xulq-atvori uchun O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Jizzax viloyat kengashi rahbariyati tomonidan tashakkurnomalar topshirish jarayoni bilan boshlandi.
Seminarda Jizzax viloyati “Milliy bank » AJdan “Kelajakka qadam” dasturi ijrosiga mas’ul Oybek Abdullayev, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Jizzax viloyat kengashi raisi Abdurahmon Rabbimov, “Yoshlar – kelajagimiz” jamg‘armasi Jizzax filiali rahbari Ismiyov Rajabov hamda hudud tadbirkorlari ishtirok etdilar.
Uchrashuvga, avvalo, tadbirkorlik faoliyatini boshlash istagida bo‘lgan bitiruvchi va bitiruvchi bosqich talabalari jalb qilindi.
Ishtirokchi talabalar o‘z biznes g‘oyalari, startap tashabbuslari va amaliy rejalari yuzasidan mas’ul idora va tashkilot vakillariga murojaat qilishdi. Mutaxassislar ularga qo‘shimcha imkoniyatlar, zarur hujjatlar, kredit olish tartiblari va tadbirkorlikni yo‘lga qo‘yish mexanizmlari bo‘yicha batafsil maslahatlar berishdi.

В университете в рамках программы «Шаг в будущее» был проведен семинар-тренинг.
Джизак, 21 ноября 2025 года — В актовом зале университета по инициативе университетского «Центра карьеры» прошел семинар-тренинг для студентов выпускного курса в рамках программы «Шаг в будущее».
Мероприятие началось с процесса вручения благодарственных писем руководством Джизакского областного совета Союза молодежи Узбекистана пяти студентам магистратуры университета за их инициативность, вклад в повышение активности среди молодежи и примерное поведение.
В семинаре приняли участие Ойбек Абдуллаев, ответственный за реализацию программы «Шаг в будущее» от АО «Национальный банк» Джизакской области, Абдурахмон Раббимов, председатель Джизакского областного совета Союза молодежи Узбекистана, Исмиёв Раджабов, руководитель Джизакского филиала фонда «Молодежь — наше будущее», а также предприниматели региона.
На встречу были приглашены, прежде всего, выпускники и студенты выпускных курсов, желающие начать предпринимательскую деятельность.
Студенты-участники обратились к представителям ответственных ведомств и организаций со своими бизнес-идеями, стартап-инициативами и практическими планами. Специалисты предоставили им подробные консультации по дополнительным возможностям, необходимым документам, порядку получения кредитов и механизмам организации предпринимательской деятельности.