Universitetda «Mirzo Ulug‘bek vorislari» Respublika tanlovining targ‘ibot seminari bo‘lib o‘tdi.
Iqtidorli yoshlarning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash borasida amalga oshirilayotgan ishlarni yanada jadallashtirish, ularni ilmiy-texnik faoliyatga keng jalb qilish, olis hududlarda istiqomat qilayotgan yigit-qizlarning bilim, ko‘nikma va malakasini oshirish, innovatsion g‘oyalarini amaliyotga tadbiq etish hamda hayotda o‘z o‘rnini topishiga ko‘maklashishga qaratilgan ishlarni tizimli tashkil etish maqsadida tashkil etilgan targ‘ibot seminarda  Jizzax  viloyatidagi barcha oliy taʼlim muassasalarining yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari va tyutorlari ishtirok etishdi.
Ta’kidlash joiz  “Mirzo Ulug‘bek vorislari” Respublika tanlovida O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi bo‘lgan, 16 yoshdan 25 yoshgacha bo‘lgan barcha yoshlar ishtirok etishi mumkin. Seminarda Iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash Ulug‘bek jamg‘armasi vakili  Javlon Ergashev ishtirok etdi.

A promotion seminar of the republican contest “Mirzo Ulugbek’s Successors” was held at the university.
Deputy deans and tutors for work with youth of all higher education institutions in Jizzakh region participated at the organized propaganda seminar that aims to further accelerate the work being done to support the initiatives of talented young people,
to systematically organize work aimed at widely involving young people in scientific and technical activities, improving the knowledge, skills and qualifications of young men and women living in remote areas, putting their innovative ideas into practice, and helping them find their place in life.
It should be noted that all young people between the ages of 16 and 25 who are citizens of the Republic of Uzbekistan can participate in the Republican competition “Mirzo Ulugbek’s Heirs”. Javlon Ergashev, representative of Ulugbek Fund for Supporting Talented Youth, participated in the seminar.