Universitetda «Mirzo Ulug‘bek vorislari» Respublika tanlovining targ‘ibot seminari bo‘lib o‘tdi.
Iqtidorli yoshlarning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash borasida amalga oshirilayotgan ishlarni yanada jadallashtirish, ularni ilmiy-texnik faoliyatga keng jalb qilish, olis hududlarda istiqomat qilayotgan yigit-qizlarning bilim, ko‘nikma va malakasini oshirish, innovatsion g‘oyalarini amaliyotga tadbiq etish hamda hayotda o‘z o‘rnini topishiga ko‘maklashishga qaratilgan ishlarni tizimli tashkil etish maqsadida tashkil etilgan targ‘ibot seminarda  Jizzax  viloyatidagi barcha oliy taʼlim muassasalarining yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari va tyutorlari ishtirok etishdi.
Ta’kidlash joiz  “Mirzo Ulug‘bek vorislari” Respublika tanlovida O‘zbekiston Respublikasi fuqarosi bo‘lgan, 16 yoshdan 25 yoshgacha bo‘lgan barcha yoshlar ishtirok etishi mumkin. Seminarda Iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash Ulug‘bek jamg‘armasi vakili  Javlon Ergashev ishtirok etdi.

В университете прошел промо-семинар республиканского конкурса «Наследники Мирзо Улугбека»
В пропагандистском семинаре, организованном в целях системной организации работы, направленной на дальнейшее ускорение проводимой работы по поддержке инициатив талантливой молодежи, широкому вовлечению их в научно-техническую деятельность, повышению уровня знаний, навыков и квалификации юношей и девушек, проживающих в отдаленных районах, реализовывание их новаторских идей на практике, способствование им найти свое место в жизни приняли участие заместители деканов по работе с молодежью и тьюторы всех высших учебных заведений Джизакской области.
Следует отметить, что в Республиканском конкурсе «Наследники Мирзо Улугбека» могут принять участие все молодые люди в возрасте от 16 до 25 лет, являющиеся гражданами Республики Узбекистан. В семинаре принял участие представитель Фонда поддержки одаренной молодежи имени Улугбека Жавлон Эргашев.