Universitetda “Yangi yil qayerda?” karnavali o‘tkazildi.
Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti hamda universitet kasaba uyushmasi qo‘mitasi hamkorligida tashkil etilgan mazkur bayram tadbirida professor-o‘qituvchilar va xodimlarning farzandlari ishtirok etdi.
Tadbirni universitet yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Farrux Akchayev ochib berdi. Bayram doirasida fakultetda yil davomida samarali faoliyat yuritgan professor-o‘qituvchilar taqdirlandi.
Shundan so‘ng Qorbobo va Qorqiz ishtirokida qiziqarli yangi yil sarguzashtlari hamda musiqiy bayram dasturidan iborat “Yangi yil qayerda?” nomli musiqali spektakli namoyish etildi. O‘zbek va rus tillarida sahnalashtirilgan spektakl bolajonlarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Tadbir yakunida barcha ishtirokchi bolajonlarga universitet rahbariyati hamda kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan tayyorlangan 600 nafar bolajonlarga yangi yil sovg‘alari taqdim etildi.

В университете прошел карнавал «Где Новый год?»
В праздничном мероприятии, организованном совместно факультетом дошкольного и начального образования и профсоюзным комитетом университета, приняли участие дети профессорско-преподавательского состава и сотрудников.
Мероприятие открыл первый проректор университета по делам молодежи, духовно-просветительской работе Фаррух Акчаев. В рамках праздника были награждены профессора и преподаватели, плодотворно работавшие на факультете в течение года.
После этого был представлен музыкальный спектакль «Где Новый год?», состоящий из увлекательных новогодних приключений и праздничной музыкальной программы с участием Деда Мороза и Снегурочки. Постановка, осуществленная на узбекском и русском языках, вызвала большой интерес у детей.
По окончании мероприятия всем участвующим детям были вручены новогодние подарки 600 детям, подготовленные руководством университета и профсоюзным комитетом.