Universitetda “Yilning eng faol sportchi talabasi” tanlovi g‘olibi taqdirlandi.
Joriy yilda o‘tkazilgan “Yilning eng faol sportchi talabasi” ko‘rik-tanlovining universitet bosqichi g‘olibi — O‘zbekiston milliy futbol terma jamoasi a’zosi, Jismoniy tarbiya va sport fakulteti 2-kurs talabasi Ruslanbek Jiyanov universitet rahbariyati tomonidan munosib taqdirlandi.
Shu munosabat bilan universitet rektori Maksudjon Yuldashev ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda Ruslanbek Jiyanovning terma jamoa safidagi faoliyati va erishgan yutuqlari e’tirof etildi.
/
Uchrashuv yakunida g‘olibga faxriy yorliq hamda bazaviy hisoblash miqdorining 8 baravaridagi vaucher topshirildi.O‘z navbatida Ruslanbek Jiyanov universitetda sport sohasida olib borilayotgan tizimli islohotlar, talabalar uchun yaratilayotgan shart-sharoitlar haqida to‘xtalib, rahbariyatga bildirilgan qo‘llab-quvvatlov uchun minnatdorchilik izhor etdi.

В университете был награжден победитель конкурса «Самый активный спортсмен года»
Победитель университетского этапа конкурса «Самый активный студент-спортсмен года», проведенного в текущем году, — член национальной сборной Узбекистана по футболу, студент 2-го курса факультета физической культуры и спорта Русланбек Жиянов был достойно награжден руководством университета.
В связи с этим состоялась встреча при участии ректора университета Максуджона Юлдашева.
В нем были отмечены деятельность и достижения Русланбека Жиянова в составе сборной команды.
/
По итогам встречи победителю были вручены почетная грамота и ваучер в размере 8-кратной базовой расчетной величины. В свою очередь, Русланбек Жиянов рассказал о проводимых в университете системных реформах в сфере спорта и условиях, создаваемых для студентов, а также выразил благодарность руководству за оказанную поддержку.