Ustoz Abdujabbor Usmonov 70 yoshda.
Boshlang‘ich ta’lim metodikasi kafedrasi dotsenti Abdujabbor Usmonov Abdujabbor 70 yoshga to‘lishi munosabati bilan universitet rahbariyati hamda kasaba uyushmalari qo‘mitasi sovg‘asi topshirildi.
Shu munosabat bilan tashkil etilgan tadbirda ustozning shogirdlari, do‘stlari ishtirok etdi.
– Bugungi e’tirofdan ko‘nglim tog‘dek ko‘tarildi, – deydi A.Usmonov. – Ustozlik juda mashaqqatli shu bilan sharafli kasb. Shogirdlarim ko‘p. Keyingi yillarda o‘qituvchilarga ko‘rsatilayotgan e’tibor ko‘nglimni tog‘dek ko‘taradi. Nasib etsa, biz tarbiyalayotgan yoshlar kelajakda bunday imkoniyatlardan unumli foydalanadi va haqiqiy pedagog degan nomga loyiq bo‘ladi.
Tadbirda Abdujabbor Usmonovning ko‘p yillar davomida oliygohda amalga oshirgan ishlari, xizmatlari haqida so‘z yuritildi.Tadbir so‘ngida esdalik sovg‘alari va diplom tantanali ravishda topshirildi.

Устозу Абдужаббору Усманову 70 лет
Доценту кафедры методики начального образования Абдужаббору Усманову в связи с его 70-летием были вручены подарки от руководства университета и профсоюзного комитета.
В мероприятии, организованном по этому случаю, приняли участие ученики и друзья устоза.
— От сегодняшнего признания у меня душа воспарила, — говорит А.Усмонов. — Наставничество — очень трудная, но в то же время почетная профессия. У меня много учеников. Внимание, уделяемое учителям в последние годы, вдохновляет меня. Надеюсь, что молодежь, которых мы воспитываем, в будущем будут эффективно пользоваться этими возможностями и заслужат звание настоящего педагога.
На мероприятии речь шла о работе и заслугах Абдужаббора Усманова, проделанных в университете на протяжении многих лет. В завершение мероприятия были торжественно вручены памятные подарки и диплом.