Webster universiteti delegatsiyasi Jizzaxda.
“Hamkorlik aloqalarimiz Amerika Qo‘shma Shtatlariga bo‘ladigan yo‘limizni ochib beradi,”-deydi universitet rektori Sh.Sharipov
Dr.Anthony Jarvis boshchiligidagi delegatsiya tashrifi hamkorlik aloqalariga bag‘ishlangan uchrashuv bilan boshlandi.
Uchrashuvda universitetda MA TESOL magistratura yo‘nalishini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha suhbat olib borildi.Yakunda tomonlar hamkorlik memorandumini imzoladilar. Quvonarlisi shuki, endi Jizzaxlik yoshlar ham Ingliz tilini o‘qitish bo‘yicha Xalqaro darajadagi magistraturada tahsil olish imkoniga ega bo‘ladilar.
Uchrashuv so‘ngida mehmonlarga Jizzax davlat pedagogika universiteti ramzlari tushirilgan esdalik sovg‘alari topshirildi. Shundan so‘ng mehmonlar Xorijiy tillar fakultetida talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdi, dars jarayonlarini kuzatishdi. O‘qituvchi va talabalar bilan muloqot qilishdi.Oliygohdagi diqqatga sazovor joylar, jumladan 7/24 rejimda xizmat ko‘rsatuvchi axborot xizmat markazi, madaniyat saroyi, “Professorlar bog‘i”, sport maydonchalariga tashrif buyurishdi.

Webster University delegation in Jizzakh.
The visit of the delegation, led by Dr. Anthony Jarvis, began with a meeting dedicated to cooperation.
At the meeting, a discussion was held on the establishment of the MA TESOL master’s degree program at the university. In the end, the parties signed a memorandum of cooperation. It is gratifying that now young people from Jizzakh will also have the opportunity to study at an international level master’s degree program in English language teaching.
At the end of the meeting, the guests were presented with souvenirs with the symbols of Jizzakh State Pedagogical University. After that, the guests got acquainted with the conditions created for students at the Faculty of Foreign Languages, observed the teaching process. They talked with teachers and students. They visited the sights of the university, including the 24/7 information service center, the Palace of Culture, the “Professors’ Garden”, and sports grounds.