Webster universiteti delegatsiyasi Jizzaxda.
“Hamkorlik aloqalarimiz Amerika Qo‘shma Shtatlariga bo‘ladigan yo‘limizni ochib beradi,”-deydi universitet rektori Sh.Sharipov
Dr.Anthony Jarvis boshchiligidagi delegatsiya tashrifi hamkorlik aloqalariga bag‘ishlangan uchrashuv bilan boshlandi.
Uchrashuvda universitetda MA TESOL magistratura yo‘nalishini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha suhbat olib borildi.Yakunda tomonlar hamkorlik memorandumini imzoladilar. Quvonarlisi shuki, endi Jizzaxlik yoshlar ham Ingliz tilini o‘qitish bo‘yicha Xalqaro darajadagi magistraturada tahsil olish imkoniga ega bo‘ladilar.
Uchrashuv so‘ngida mehmonlarga Jizzax davlat pedagogika universiteti ramzlari tushirilgan esdalik sovg‘alari topshirildi. Shundan so‘ng mehmonlar Xorijiy tillar fakultetida talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdi, dars jarayonlarini kuzatishdi. O‘qituvchi va talabalar bilan muloqot qilishdi.Oliygohdagi diqqatga sazovor joylar, jumladan 7/24 rejimda xizmat ko‘rsatuvchi axborot xizmat markazi, madaniyat saroyi, “Professorlar bog‘i”, sport maydonchalariga tashrif buyurishdi.

Делегация Университета Webster в Джизаке
«Наши партнерские отношения откроют нам путь в Соединенные Штаты Америки,» — говорит ректор университета Ш. Шарипов.
Визит делегации во главе с доктором Энтони Джарвисом начался со встречи, посвященной партнерским отношениям.
В ходе встречи состоялся разговор о создании магистратуры MA TESOL в университете. В конце встречи стороны подписали меморандум о сотрудничестве. Отрадно, что теперь молодые люди из Джизака также получат возможность обучаться в магистратуре международного уровня по английскому языку.
В завершение встречи гостям были вручены памятные подарки с символикой Джизакского государственного педагогического университета. Затем гости ознакомились с условиями, созданными для студентов факультета иностранных языков, и наблюдали за учебным процессом. Они побеседовали с преподавателями и студентами. Гости также посетили достопримечательности университета, включая информационный центр, работающий в режиме 24/7, Дворец культуры, «Парк профессоров» и спортивные площадки.