“Yoshlar kuni” tashabbusi amalda: universitetda yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Mamlakatimiz Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan ilgari surilgan “Yoshlar kuni” tashabbusi doirasida Yoshlar ishlari agentligi direktori o‘rinbosari Kattaxonova Dilnoza Sobirjonovna hamda agentlikning bir qator vakillari Jizzax davlat pedagogika universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida 10 ga yaqin startap loyihalar taqdimoti o‘tkazilib, yoshlarning taklif va tashabbuslari muhokama qilindi. Shuningdek, Prezidentimiz tomonidan yoshlar bilan uchrashuvda ilgari surilgan ustuvor g‘oya va tashabbuslar talabalarga yetkazildi.
Universitet rektori Yuldashev Maksudjon Abdullayevich mehmonlarga oliygohda amalga oshirilayotgan yangilanishlar, yaratilgan shart-sharoitlar va istiqboldagi rejalar haqida batafsil ma’lumot berdi.
Uchrashuv yakunida mehmonlarga universitetning ramziy sovg‘alari topshirildi. Shundan so‘ng delegatsiya tomonidan universitetda yaratilgan zamonaviy infratuzilma va ta’lim jarayoni uchun mavjud sharoitlar o‘rganildi.

Инициатива «День молодёжи» в действии: в университете прошла встреча с молодёжью
В рамках инициативы «День молодежи», выдвинутой Президентом нашей страны Шавкатом Мирзиёевым, заместитель директора Агентства по делам молодежи Дильноза Сабирджановна Каттаханова и ряд представителей агентства посетили Джизакский государственный педагогический университет.
В ходе визита состоялись презентации около 10 стартап-проектов, а также были обсуждены предложения и инициативы молодёжи. Кроме того, до студентов были доведены приоритетные идеи и инициативы, выдвинутые нашим Президентом на встрече с молодёжью.
Ректор университета Юлдашев Максуджон Абдуллаевич подробно проинформировал гостей об осуществляемых в вузе нововведениях, созданных условиях и планах на перспективу.
По окончании встречи гостям были вручены символические подарки от университета. После этого делегация изучила созданную в университете современную инфраструктуру и существующие условия для образовательного процесса.