Yoshlar shaharchasi ekologik istirohat bog‘ida “Zakovat” intellektual o‘yini bo‘lib o‘tdi.
joriy yil 27 may kuni viloyat yoshlar shaharchasi ekologik istirohat bog‘ida professor-o‘qituvchilari va talabalari o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yini bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni Jizzax davlat pedagogika universiteti Yoshlar masalalari, ma’naviy va ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.I.Nazarqosimov ochib berdi. Tashkil etilgan intellektual o‘yinda universitetning barcha fakultetlarida 6 ishtirokchidan iborat jamoalar o‘zaro Kuch sinashdilar.
“Zakovat” intellektual o‘yini 2 turda bo‘lib o‘tdi. Har 2 turda jamoalarga 10 tadan jami 20 ta savol berildi. 1-turda yetarli ballarni qo‘lga kiritolmagan jamoalar o‘yinni tark etishdi. 2-tur qizg‘in bahs-munozaralarga boy tarzda davom etdi.
Professor-o‘qituvchilaridan tashkil topgan jamoalar o‘rtasida o‘tkazilgan O‘yin natijalariga ko‘ra faxrli 1-o‘rin Pedagogika va psixologiya fakulteti jamoasiga, 2-o‘rin Maktabgacha ta’lim fakulteti; fakulteti jamoasiga , 3-o‘rin esa Fizika va texnologik ta’lim fakulteti jamoalariga nasib etdi. Talabalar o‘rtasida o‘tkazilgan o‘yin natijalariga ko‘ra 1-o‘rinni Maktabgacha ta’lim fakulteti, 2-o‘rinni Matematika va informatika fakulteti, 3-o‘rinni Tibbiyot fakulteti talabalari qo‘lga kiritishdi.
G‘oliblikni qo‘lga kiritgan jamoalarga universitet rektori nomidan diplom va esdalik sovg‘alari taqdim etildi.

On May 27 of this year, the intellectual game “Zakovat” was held between teachers and students in the ecological recreation park of the youth town of the region.
The event was opened by S.I. Nazarqasimov, the first vice-rector for youth issues, spiritual and educational affairs of Jizzakh State Pedagogical University. Teams consisting of 6 participants from all faculties of the university competed against each other in the organized intellectual game.
The intellectual game “Zakovat” was held in 2 rounds. A total of 20 questions of 10 were given to the teams in each of the 2 rounds. The teams that did not get enough points in the 1st round left the game. The 2nd round was full of heated debates.
According to the results of the game between the teams made up of professors and teachers, the team of the Faculty of Pedagogy and Psychology took the 1st place, the team of the Preschool Education Faculty took the 2nd place, and the team of the Faculty of Physics and Technological Education took the 3rd place. According to the results of the game between students, the 1st place was won by the students of the Faculty of Preschool Education, the 2nd place by the Faculty of Mathematics and Informatics, and the 3rd place by the students of the Faculty of Medicine.
The winning teams were presented with diplomas and souvenirs on behalf of the rector of the university.