Zominda yoshlar va ustozlar sayohati: tabiat bilan ruhiy uyg‘unlik.
15-16-noyabr kunlari Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilari yana bir guruh ustozlar bilan Zomin tog‘larida dam olishdi.
Bu tashrif nafaqat dam olish, balki ishdagi kuch va ruhiy yangilanish manbai bo‘lmoqda. Har bir safar o‘ziga xos quvonch, iliq kayfiyat va yangi ilhom olib kelmoqda.
Ushbu ajoyib tashabbus universitet rektori Maqsudjon Abduallayevichning g‘oyasi asosida amalga oshirilmoqda. Universitet rektorining maqsadi – professor-o‘qituvchilarni ishdagi charchoq va stresslardan xalos qilib, tabiat qo‘ynida ruhiy yangilanish imkonini yaratishdir. Natijada, ustozlar nafaqat dam olib, balki ishga yanada katta ishtiyoq bilan qaytmoqdalar.
Sayohatlar davom etmoqda: har hafta shanba va yakshanba kunlari yana bir guruh ustozlar rahbariyat tashabbusi va universitet kasaba uyushmasi qo’mitasi sa’y-harakati bilan yana Zomin tog‘lariga yo‘l olishadi. Bu tashabbus, haqiqatdan ham, ilgari kuzatilmagan darajada ajoyib va foydali bo‘lib, har bir ishtirokchiga yangi hissiyotlar, kuch va motivatsiya bag‘ishlamoqda.
Shoshiling! Siz ham bu ajoyib sayohatchilar safida bo‘lib, tabiatning sehrli go‘zalligi va universitetimizning iliq ruhiy muhitidan bahramand bo‘ling.

Путешествие молодежи и наставников в Заамин: духовная гармония с природой.
15-16 ноября профессорско-преподавательский состав Джизакского государственного педагогического университета вместе с еще одной группой преподавателей отдохнул в Заamинских горах.
Этот визит становится не только источником отдыха, но и источником силы и духовного обновления в работе. Каждая поездка приносит особую радость, теплое настроение и новое вдохновение.
Эта замечательная инициатива осуществляется на основе идеи ректора университета Максуджона Абдуаллаевича. Цель ректора университета — избавить профессоров и преподавателей от усталости и стресса на работе и создать возможности для духовного обновления на лоне природы. В результате преподаватели не только отдыхают, но и возвращаются к работе с еще большим энтузиазмом.
Путешествия продолжаются: каждую субботу и воскресенье очередная группа преподавателей по инициативе руководства и при содействии профсоюзного комитета университета вновь отправляется в горы Заамина. Эта инициатива, действительно, оказалась беспрецедентно замечательной и полезной, даря каждому участнику новые впечатления, силы и мотивацию.
Спешите! Станьте частью этой удивительной группы путешественников и насладитесь волшебной красотой природы и теплой духовной атмосферой нашего университета.