Zominda yoshlar va ustozlar sayohati: tabiat bilan ruhiy uyg‘unlik.
15-16-noyabr kunlari Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilari yana bir guruh ustozlar bilan Zomin tog‘larida dam olishdi.
Bu tashrif nafaqat dam olish, balki ishdagi kuch va ruhiy yangilanish manbai bo‘lmoqda. Har bir safar o‘ziga xos quvonch, iliq kayfiyat va yangi ilhom olib kelmoqda.
Ushbu ajoyib tashabbus universitet rektori Maqsudjon Abduallayevichning g‘oyasi asosida amalga oshirilmoqda. Universitet rektorining maqsadi – professor-o‘qituvchilarni ishdagi charchoq va stresslardan xalos qilib, tabiat qo‘ynida ruhiy yangilanish imkonini yaratishdir. Natijada, ustozlar nafaqat dam olib, balki ishga yanada katta ishtiyoq bilan qaytmoqdalar.
Sayohatlar davom etmoqda: har hafta shanba va yakshanba kunlari yana bir guruh ustozlar rahbariyat tashabbusi va universitet kasaba uyushmasi qo’mitasi sa’y-harakati bilan yana Zomin tog‘lariga yo‘l olishadi. Bu tashabbus, haqiqatdan ham, ilgari kuzatilmagan darajada ajoyib va foydali bo‘lib, har bir ishtirokchiga yangi hissiyotlar, kuch va motivatsiya bag‘ishlamoqda.
Shoshiling! Siz ham bu ajoyib sayohatchilar safida bo‘lib, tabiatning sehrli go‘zalligi va universitetimizning iliq ruhiy muhitidan bahramand bo‘ling.

A trip of youth and teachers in Zomin: spiritual harmony with nature
On November 15-16, another group of professors and teachers from Jizzakh State Pedagogical University rested in the Zomin mountains.
This trip serves not only as a rest but also as a source of strength and spiritual renewal for work. Each visit brings its own unique joy, a warm mood, and fresh inspiration.
This wonderful initiative is being implemented based on an idea from the University Rector, Maqsudjon Abduallayevich. The Rector’s goal is to free the teaching staff from work fatigue and stress and to create an opportunity for spiritual renewal in the embrace of nature. As a result, the teachers not only rest but also return to work with even greater enthusiasm.
The trips continue: every Saturday and Sunday, another group of teachers, through the initiative of the leadership and the efforts of the university trade union committee, sets off for the Zomin mountains. This initiative is truly wonderfully beneficial on an unprecedented scale, granting each participant new emotions, strength, and motivation.
Hurry! Join the ranks of these wonderful travelers and enjoy the magical beauty of nature and the warm spiritual atmosphere of our university.